Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza sakır sakır giriş yapan ve kovuşturma fail biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çallıkındığını saptama etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir arama de arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturma fail yakınlarımızdan arama sağlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturma etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas alelumum kullanıcı adınızı değkârtirmektedir, saldırganların sizin hesabınız muhtevain belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun mebdelıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz sahte e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran sahte maillerdir. Titiz bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde vaziyet kayran linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Izlemeçi arttırmak muhtevain kullanılan web siteleri ya da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat alelumum Instagram angajmansı istediği muhtevain şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir zat şifrenizi çyutmak muhtevain size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun muhtevain de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişgüzel farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Ne Son Cebinır?
Instagram hesabı çallıkınan ya da hacklenen eşhas muhtevain ne günah ki çok bir tomar reçete bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok bir tomar koltuk sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diyerek esasta diğer kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Muamele: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama angajmansı almaya çallıkışın. Eğer şifre sıfırlama angajmansı gelirse derhal şifreyi değkârtirin ve çabucak arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Muamele: Instagram hesabınız çallıkındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram durum şifreniz değkârtiğinde veya kullanıcı adınız değkârtiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çkayran saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen değkârtirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değkârtirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değkârtiren sen değilsen, hesabını güvene allık” ya da kâh “değkârikliği geçmiş allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız ama alelumum saldırganlar elektronik posta adresini değkârtirdiği muhtevain sizde bu ekran çıkmaz ve düver olarak “güvenlik kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir Cevap Yazın

Seo Fiyatları https://sistemozellikleri.name.tr/ https://sonsuzask.name.tr/ https://kadikoyadak.name.tr/ https://ayakkabitamiri.name.tr/ https://sivasotobusbiletleri.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma