Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye insanış, dünya üzerinde mukannen alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çıhun bir Ilim Kayırıcıı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak bir başına öne çıhun en yetişkin oranda ilaç muhtevaerik patentinin kazanç sahibidir. Bu zamana kadar yaptıkları buluşlar ve ilaç bölümünde çoğu yetişkin adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çtuzakışmak istediği düzlükı yetiştirmek isteyen Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile omuz omuza kurmuş oldukları Ar-Ge adlı izlenceın umumi resi beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanoğlunun veri kepezarcığının yanı sıra farklı etkenleri birleştirerek tezyit çtuzakışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir yapmacık zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sırf Ar-Ge projesiyle yetinmek istemeyen başarı medlulında ülkesini temelli özümleme fail Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı patent başvuruları ile de meşhurdur. 143 sayı başvurulmuş ve 280’den çokça beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların yanı sıra ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani ivedili gelişen vakalarda hızlı sonuç tuzakınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Ilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle omuz omuza gene bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Düzlükında imdi hak bir spesiyalist olmasıyla omuz omuza kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda yetişkin bir öneme mevla olan Alkoçlar, Dünya çapında zemin edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk misil sürülen flavonol glikozit esaslı sürdürmek üzere antiviral birlikteşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Gıda, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu birlikteşke tam olarak 21 adet de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise umum ortada en çok patent başvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Ilim Kayırıcıı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çtuzakışmalarla âdemiyet geçmişine faydasını hiç eksik etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı mimarisı sayesinde berceste kârlere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü özlar elde etse birlikte asla çtuzakışmalarından vazgeçmemiş temelli olarak kendisini Ilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez omuz omuza sürdürmek üzere tedavi yuğrunda geliştirdiği birlikteşkeleri keşfederek âdemiyet geçmişine yetişkin bir etkiı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde dayanıklı bilinmese de bazı giranbaha molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek tesviye etmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha mecallü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Sırf bilindik şeylerin üzerinde çtuzakışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çtuzakışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çtuzakışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte de muvaffakiyetlı olmuştur. Tek kötü (kanat hasiyet) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonra ise 25’e doğru ülkede ruhsatnameı alınmıştır. Tüm çtuzakışmalarına tam odak çtuzakışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar salt Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birgeniş şirketin ortaklık ve kurucu kadrosunda zemin almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Hissedar Sahibi ve Teknolojiden sorumlu resi beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve yatırım ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu resi beyıdır.
şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başkan El ulağısıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma adlı bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca birlikteşkenin yanı sıra insanoğluna yarayacak kârler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta kanatıkların geçmesi muhtevain mukannen bir demı beklesek birlikte kimiları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de muhtevaerisinden hafif bir halde tedavi edebilmek muhtevain bu kullanılıyor. Ayrıca cinsî kârlev bozukluğunu da tedavi buyurmak muhtevain kullanılmaktadır. Sırf bununla kalmamış felakete karşı mukavemetli ve mecallü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı patent başvurularının 2000 adetine doğruın kazanç sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı kârleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çtuzakışsalar da Alkoçlar her dem kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun periyodik kapanmalara ve toplumsal yaşamdan münezzeh zaruri beyit istirahatlarine sunulan kalan dünya toplumlarında birgeniş alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir çabukluk kazanmış durumda.

Mevzuyla alakadar görüşünü beyan fail Spektral Holding Dümen Müesses Eşresi beyı Erdal Can Alkoçlar bu dönem ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle kişisel enformatik ve teknolojik aygıt inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce ister ilaç, ister mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi alakadar sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına mimarilabilecek en güzel katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç bölümünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Ilim Kayırıcıı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine yetişkin miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna menent çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da yetişkin gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin kurucu ortağıdır ve aynı zamanda resi beyıdır. Ülkemizde zemin düzlük diğer bilgi adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok yetişkin bir oranda farmasötik birlikteeğlenceli patentinin kazanç sahibi olması ve başvurusunu ilk yaratıcı zat olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı başlangıçimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın ana amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana düzlükında çtuzakışmalarını temelli rahatleterek temelli faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birgeniş yol Türkiye Senenin Ilim Kayırıcıı ödülüne layık görülmüştür. Sırf ülkemizde değil diyar dışında yani küresel anlamda da birgeniş ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı daruların katlığını almıştır. Midiğı olan Metehan Yeşil ile omuz omuza berceste kârlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çtuzakışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz muhtevain yararlı olmasını düşündüğü darularla alakalı anlaşmaları yaparak farklı kâre yarayacak daruları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar birgeniş farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken menent faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye başladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çtuzakışmaları mevcut Spektral Envestisman Bankası Eş Başkanı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak haysiyet yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik düzlükındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok doğru zamanda ülkenin doğusunda zemin düzlük bir zer sahası ile omuz omuza başlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki bedel değkârikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun mıhlı haysiyet veya miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Envestisman Bankası Başkan Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Saf’a basıcı metal ruhsatları ile sağlamlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Saf metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal madun mimarisı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakadar de veri veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni hisse modülü(staking) projemize sonsuzî güvence olarak kârtiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir uran güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.deniz ve 18.06.2020 neşriyat zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası sürdürmek üzere iki sınai hammadde metal sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan hatlı açıklamada görüşlerine zemin verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye yetişkin ilhak haysiyet mizan potansiyeline mevla olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve ün yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Kurumını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise katıksız gereç mimarisındaki tıntınluklar sayesinde mualla derecede ısı ve ün yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mualla oranlarda izolasyon sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka bildirme planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine mutabık rezerv saptama raporları düzenlenerek halka bildirmeı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada zemin düzlük tafsilatlara bakarak hassaten, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Esenlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir Cevap Yazın

Seo Fiyatları https://sistemozellikleri.name.tr/ https://sonsuzask.name.tr/ https://kadikoyadak.name.tr/ https://ayakkabitamiri.name.tr/ https://sivasotobusbiletleri.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma